Jak wygląda przegląd techniczny samochodu?

Jak wygląda przegląd techniczny samochodu?

Jak wygląda przegląd techniczny samochodu?

Kupno samochodu wiąże się z wieloma obowiązkami. Musimy pamiętać, o okresowych badaniach technicznych samochodu które musimy odbywać raz w roku.

Przegląd techniczny

Przegląd samochodu możemy przeprowadzić na każdej stacji kontroli pojazdów, przegląd nie zajmuje dużo czasu bo zazwyczaj trwa od 15 do 25 minut. Przegląd składa się z trzech części: identyfikacji pojazdu, oceny podzespołów i układów oraz sprawdzenia dodatkowego wyposażenia w przypadku pojazdów z LPG i CNG. Identyfikacja pojazdu to sprawdzenie numeru VIN oraz jego zgodności z dowodem rejestracyjnym. Diagnosta dodatkowo sprawdza wszystkie układy, stan nadwozia i zawieszenia, oświetlenie, silnik, elementy bezpieczeństwa oraz stan ogumienia. Musimy wiedzieć, że nasze auto nie zawsze może przejść przegląd. Diagnosta może wykryć usterki które dzielą się na trzy kategorie. Pierwszą z nich która umożliwi nam przejście przeglądu jest usterka drobna, diagnosta podpisze nam przegląd ale naszym obowiązkiem jest pozbyć się usterki. Kolejnymi usterkami które nie pozwolą nam na pomyślne przejście przeglądu są usterki istotne oraz stwarzające zagrożenie.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem przygody z prawem jazdy to warto sprawdzić ofertę firmy kurs jazdy Warszawa.