Na co zwracać uwagę podczas jazdy autem zimą

Na co zwracać uwagę podczas jazdy autem zimą

Na co zwracać uwagę podczas jazdy autem zimą

Zima to trudny okres dla kierowców. Niskie temperatury, lód na drogach i ograniczone pole widzenia skutecznie utrudniają bezpieczne poruszanie się samochodem. Aby nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym dla nas oraz dla innych uczestników, należy wiedzieć na jakie rzeczy zwracać uwagę.

Technika jazdy zimą

Przede wszystkim powinniśmy zdjąć nogę z gazu. Drogi bywają nieprzewidywalne, szczególnie gdy pojawia się na nich warstwa lodu lub śniegu. Duże prędkości powodują mniejszy czas na reakcję oraz mogą wprowadzić samochód w niekontrolowany poślizg. Należy pamiętać również o zachowywaniu większej odległości od innych samochodów. Może okazać się, że jedziemy po lodzie, co spowoduje dłuższą drogę hamowania, która może doprowadzić do kolizji. Jeżeli chodzi o zakręty, to należy pamiętać o redukcji prędkości oraz o nie dodawaniu gazu. Takie czynności pomogą nam zapobiec wpadnięciu samochodu w poślizg, który może doprowadzić do wypadku.

Jeżeli interesuje was przystąpienie do kursu na prawo jazdy pod okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów, to warto sprawdzić ofertę szkoła nauki jazdy w warszawie.