Prawo jazdy E – poznaj wymogi formalne

Prawo jazdy E – poznaj wymogi formalne

Prawo jazdy E - poznaj wymogi formalne

Zdecydowana większość kierowców jest przekonana o tym, że prawo jazdy kategorii B jest w stanie rozwiązać ich wszystkie problemy. Sytuacja zaczyna się komplikować przede wszystkim wtedy, gdy pojawia się konieczność prowadzenia pojazdu z przyczepką, a jej waga jest większa niż 750 kilogramów.

W takim przypadku konieczny jest kurs jazdy E w Warszawie, a następnie zdanie teoretycznego i praktycznego egzaminu państwowego. Nie wszyscy są zadowoleni z tej perspektywy, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że niesie ona za sobą szereg korzyści.

Samo dopełnienie formalności, dzięki którym można zapisać się na kurs, nie jest wcale trudnym zadaniem. W pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o uzyskanie profilu kandydata na kierowcę, nie jest to jednak czynność skomplikowana i wymaga jedynie złożenia wniosku w odpowiednim wydziale komunikacji. Nie wolno też zapominać o znaczeniu orzeczenia lekarskiego. Musi z niego jasno wynikać, że nie ma żadnych przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach. Potem nie pozostaje już nic innego, jak tylko zapisać się na kurs.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą – www.automobilklubpolski.pl.